Jak dbać o Yorka
czym karmić yorka  jpg

Yorkshire terier to wspaniały piesek, który mimo swojej niewielkiej postury wykazuje się walecznością i wielkim sercem. Kocha swojego właściciela w zamian oczekując uwagi i opieki. Są to wspaniałe, pieski ras małych. Yorka nie sposób nie pokochać. Są bardzo ruchliwe, ciekawe świata, ale także delikatne, wymagają odpowiedniej pielęgnacji i pożywienia. Decydując się na Yorka, warto wcześniej się dowiedzieć, w jaki sposób dbać o swojego pupila, żeby psiak cieszył się każdym dniem spędzonym z właścicielem.


Jak dbać o Yorka?


Yorki wymagają szczególnej pielęgnacji. Są podatne na różne infekcje i nie strawności. Należy także zadbać o odpowiednią pielęgnację tego pieska. Sierść Yorkshire teriera wymaga częstej pielęgnacji w postaci kąpieli i czesania. Tutaj musicie uważać na środki pielęgnujące. Lepiej wybrać te droższe, lepszej jakości, które odżywią nie tylko włos, ale także skórę psiaka. Możecie również pomyśleć o odżywce, która poprawi i odżywi sierść. Trzeba pamiętać, że sierść Yorków to ich wizytówka. Tylko zadbana, wygląda dobrze. Oczywiście użycie nieodpowiednich szamponów i odżywek może prowadzić do różnych reakcji alergicznych, które prowadzą do różnych problemów skórnych. Warto uniknąć przykrych sytuacji i bólu naszego pupila. W tym celu można użyć specjalnego szamponu dla Yorków. Profesjonalny szampon dla Yorków przywróci blask i miękkość sierści Yorka. Taki szampon posiada także odpowiednie PH
 i łagodne właściwości myjące, bezpieczne dla delikatnego psa.


jak dbać o yorka jpg

Czym karmić Yorka?


Oprócz częstych kąpieli warto zadbać o odpowiednie żywienie Yorka. Ponieważ są to pieski o delikatnym układzie trawiennym, trzeba zważać na jakość podawanego pokarmu. Nie należy karmić Yorków naszym ludzkim jedzeniem. Niektóre nasze przyprawy i produkty są ciężkostrawne i powodują podrażnienie jelit delikatnego czworonoga. Poza tym uczenie "żebrania" przy stole nie jest dobrym nawykiem. Jeśli nauczymy pieska karmić przy stole, to możemy być pewni, że już nigdy nie zjemy w spokoju żadnego posiłku oraz trzeba sobie zdawać sprawę, że oduczenie tego nawyku jest prawie niemożliwe. Co zatem podawać naszemu pieskowi? Jeśli w Waszym domku znajduje się szczenię, to powinniście dostarczyć mu odpowiedniego pożywienia. Piesek jest w fazie wzrostu, potrzebuje dużo energii i mikroelementów. W takim przypadku możecie mu podać odpowiednio zbilansowaną karmę Royal Canin Yorkshire Terier Junior. Jest to pożywienie, które zawiera wszelkie potrzebne składniki niezbędne do odpowiedniej budowy szkieletu i ciała szczeniaka. Karma ta dodaje także dużo energii, którą Yorki potrzebują praktycznie 24 godziny na dobę.
Jeśli w waszym domu znajduje się dorosły York również możecie podawać mu suchą karmę Royal Canin Yorkshire Terier Adult. Jest to karma, która zawiera odpowiednio dobrane składniki, które potrzebne są dorosłemu psu.


york jpg


Podsumowując: Jeśli odpowiednio zadbacie o sierść, skórę i pożywienie Yorka oraz poświęcicie mu czas na wspólne zabawy i obdarzycie go miłością, macie pewność, że Wasz piesek będzie najszczęśliwszy na świecie i bardzo zdrowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinie :)