Kołdra obciążeniowa dla dorosłych zastosowaniekołdra obciążeniowa

Kołdra obciążeniowa zwana również sensoryczną ma właściwości lecznicze. Jakie to właściwości? Otóż ciężar kołdry, wpływa pozytywnie na układ nerwowy, a dokładnie na receptory propriocepcyjne, które znajdują się w mięśniach i ścięgnach i odpowiadają między innymi za prawidłową koncentrację, skupienie, prawidłowe relacje międzyludzkie. Kołdra sensoryczna stymuluje te receptory, co działa leczniczo na organizm.

Dla kogo kołdra obciążeniowa?


  • dla osób mających problemy ze zbyt dużą aktywnością są ciągle bardzo pobudzone i pragną wyciszyć swój organizm;
  • dla osób, które mają problemy z koncentracją;
  • dla osób znerwicowanych;
  • dla osób, które są nadmiernie wyciszone, brak im chęci do działania i pragną wydostać się z szerokich ram apatii;


Kołdra obciążeniowa charakterystyka


kołdra obciążeniowa 

Kołdry obciążeniowe są antyalergiczne i w pełni bezpieczne, dlatego używa się je do rehabilitacji ludzi z zespołem Downa, ADHD czy Autyzmem. Idealne obciążenie ciała działa kojąco na problemy z integracją sensoryczną. Kołdry można używać podczas snu, podczas popołudniowej drzemki, czy leżakowaniu na hamaku. Im częściej, tym lepiej dla organizmu. Kołdry ze sklepu kolderka.net wykonane są z najlepszych materiałów, które zostały wypełnione granulatem szklanym i kulkami szklanymi. Kołdry szyte są na miarę, należy podać wzrost i wagę, aby odpowiednio dobrać obciążenie kołdry. Waga dobrze dobranej kołdry powinna wynieść 10-15% masy ciała, aby odpowiednio oddziaływać na receptory.

Używanie kołdry obciążeniowej rezultaty


kołdra obciążeniowa 
Osoby, które zamieniły swoją ulubioną kołdrę na obciążeniową, odczuły poprawę funkcjonowania organizmu. W przypadku osób, które były nadpobudliwe, miały problemy z koncentracją zaburzenia te zmniejszyły się lub całkowicie ustąpiły. Tak samo w przypadku osób, które cierpiały na apatię, miały problemy w nawiązaniu nowych znajomości stały się bardziej otwarte na ludzi i stały się bardziej zaangażowane w wiele czynności, za które wcześniej nie miały odwagi ani ochoty się zabrać. Osoby te zauważyły poprawę swojego zaangażowania również w pracy, co niejednokrotnie przełożyło się na lepsze wyniki.

Uważam, że warto zamienić swoją kołdrę na obciążeniową, kiedy macie problemy z koncentracją, jesteście nerwowi, osowiali i apatyczni, ponieważ być może jest to spowodowane nieprawidłowym działaniem receptorów propriocepcyjnych.

1 komentarz:

  1. Nie powiem, ciekawa sprawa, nie słyszałam o tym wcześniej. Sama raczej nie skorzystam, ale dobrze wiedziec, że coś takiego istnieje.

    OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinie :)